Viešoji įstaiga „Praktinio šaudymo centras“ – įsteigta 2016 metais, pelno nesiekianti sporto organizacija, išsilaikanti iš nario mokesčio, mokymų paslaugų ir paramos.

Praktinio šaudymo centras:

  • populiarina Praktinio šaudymo sporto veiklą šiaurės Lietuvoje;
  • organizuoja ir vykdo Praktinio šaudymo varžybas šiaurės Lietuvoje;
  • vienija šiaurės Lietuvos Praktinio šaudymo sportininkus, atstovauja, tenkina ir padeda įgyvendinti narių bendrus interesus.

Praktinis šaudymas – tai sporto šaka kurioje šaudama į taikinius iš graižtvinių šautuvų , pistoletų. Praktinis šaudymas yra vienas iš seniausių ir populiariausių sporto šakų pasaulyje. Šaudymas protingų ir disciplinuotų žmonių sportas, kadangi kiekvienas šūvis reikalauja didelio susikaupimo, koncentracijos bei ištvermės, nuo šūvio pradžios iki pabaigos.

Praktinio šaudymo sporto pagrindas ir moto yra – DVC – Diligentia, Vis, Celeritas, kas išvertus iš lotynų kalbos reiškia – Taiklumas, Galingumas, Greitis. Geriausių rezultatų galima pasiekti tik esant tinkamam visų šių trijų faktorių balansui.

Mūsų tikslas  – skatinti ir populiarinti praktinį šaudymą Šiaurės Lietuvoje, organizuojant varžybas bei mokymus pradedantiesiems.